Kiralama Şartları

GODRİVE ARAÇ KİRALAMA KOŞULLARI

KULLANICI BİLGİSİ

Kiraladığınız aracı yalnızca sözleşme ve teslimat formunda belirtilen kişi/kişiler kullanabilir. Sözleşmede belirtilmeyen üçüncü kişilerin, aracı kullanmaları halinde meydana gelebilecek hasarlarda, hiçbir hasar güvencesi geçerli değildir. Araç kullanıcı sayısını arttırabilmek için şubemiz ve rezervasyon merkezimizden, "Ek Sürücü" hizmeti satın alabilirsiniz. Bir araç için en fazla bir adet ek sürücü tanımlanmaktadır.

Araç modellerine göre belirlenmiş olan yaş ve ehliyet yılı koşulları dahilinde kiralama yapılabilmektedir. Bu koşulların sağlanmaması durumunda "Genç Sürücü" hizmet paketi satın alarak bu paketler içeriğindeki limitler dahilinde kiralama yapabilirsiniz.

Ek Sürücü ve Genç Sürücü Hizmet ücretlerini rezervasyon merkezimiz ve şubelerimizden öğrenebilirsiniz.

KİRALAMA SÜRESİ

Araçlarımız, günlük olarak en az 24 saat, aylık araç kiralamalarında ise 30 gün üzerinden kiralanabilmektedir.

Araç iadesinin beklenen zamanda gerçekleşmemesi durumunda, gecikme bedeli yansıtılmaktadır. Her saat başı kira bedelinin 1/3'ü, 3 saat üzeri gecikmelerde ise bir tam gün kiralama bedeli tahsil edilmektedir. Ek olarak, Kiracı Kiralayanın rezervasyon planının aksaması/bozulmasından kaynaklanan durumlarda dahil olmak üzere, oluşacak her türlü zararı ödemekle yükümlüdür. Ayrıca bu husus kira sözleşmesinin uzadığı veya belirsiz süreli bir hale geldiği şeklinde yorumlanamaz.

YAKIT

Araçlarımız dolu depo olarak teslim edilmektedir. Aracın eksik yakıt ile teslim edilmesi durumunda, eksik olan yakıt bedeline ilave olarak eksik yakıt bedelinin %20'i kadar hizmet bedeli eklenerek tahsil edilmektedir.

TRAFİK CEZALARI

Araçlarımız Trafik kurallarına uyulmaması sonucu ortaya çıkacak her tür trafik cezasının ( köprü ve otoyollarda hatalı gişe kullanılması da dahil olmak üzere ) ödemesi ve hizmet bedeli sözleşmede ismi geçen kiracıya ait kredi kartından tahsil edilecektir.

KİLOMETRE SINIRI

Günlük kiralamalarda 300 km yol hakkı, aylık kiralamalarda 3000 km yol hakkı tanımlanmaktadır.

ÖDEME KOŞULLARI VE GÜVENLİK

Araç kira ücreti, ek ürün ve hizmet ücretleriyle birlikte teminat tutarı kira başlangıcında kiracıdan peşin olarak tahsil edilmektedir. Kiralama sonunda oluşabilecek ücret farklılığına göre kiracının beyan etmiş olduğu kredi kartından tahsil veya iade gerçekleştirilmektedir.

Kiracının şubemizde bizzat bulunması gerekmekte ve en sürücü veya farklı kişiye ait kredi kartı kabul edilmemektedir.

Teminat ücreti: Araç kirala ücreti dışında, araç gruplarına göre belirlenmiş ve 1000 TL - 4000 TL arasında değişiklik gösteren teminat tutarları kiralama başlangıcında kiracının şahsi kredi kartından tahsil edilmektedir. Tahsil edilen bu teminat tutarı, aracın kiracıya teslim edildiği gibi geri alınması durumunda en geç 7 ( yedi ) iş günü içerisinde tamamen iade edilmektedir.

REZERVASYON, SÖZLEŞME VE DEĞİŞİKLİK

Kiralama erken iade: Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından önce iade edilmesi durumunda fiyat, aracın kullanılacağı gün sayısına göre tekrar hesaplanmaktadır. Eğer tahsil edilen tutardan daha az bir tutar söz konusu olursa aradaki farkın iadesi yapılır. Tahsil edilen tutardan daha fazla bir ücret söz konusu olursa ekstra bir çekim yapılmaz.

Kiralama uzatma: Kiralamanın başlamasının ardından aracın rezervasyon tarihleri aralığından daha uzun süre kiralama talebinin olması durumunda sistem tarafından fiyat tekrar hesaplandıktan sonra oluşacak ilave ücret, kiralama başlangıcında ibraz edilen kredi kartından tahsil edilir.

İptal ve iade uygulaması: Rezervasyonlar, rezervasyonun yapıldığı tarih deki rezervasyon saatine 24 saat kala iptal edilebilir ve böyle bir durumda sizden hiçbir ücret talep edilmez. Rezervasyonunuzu kiralama başlangıç saatine 24 saatten daha az bir sürede yaptıysanız rezervasyon kaydınızı tamamladıktan sonraki ilk bir saat içerisinde iptal etmeniz durumunda herhangi bir ücret kesintisi gerçekleştirilmeyecektir.

Rezervasyonunuzu yukarıdaki koşullar haricinde iptal etmek istediğiniz taktirde sadece bir günlük araç kira bedeli sizden tahsil edilir.

ÖNEMLİ UYARILAR

Kiralamaya ait tüm ücretler, kiracının şahsına ait kredi kartından tahsil edilmektedir. Banka kartı, sanal kart, debit kart geçerli değildir.

Herhangi bir hasar durumunda, sigortanızın geçerli olabilmesi için, Acil Yardım Hattına ihbarda bulunmanız ve aracınızı kaza yerinden hareket ettirmeden trafik polisi ya da trafik jandarma ekiplerine haber vermeniz ve "Polis raporu ile birlikte alkol raporu " almanız gerekmektedir. Maddi hasarlı trafik kazalarında kaza yapan kişiler kazanın oluş şekli konusunda anlaştıkları takdirde  "Maddi Hasarlı Kaza Tespit Tutanağı " da düzenlenebilir.

Aracın çalınması durumunda, polis aranarak  "Hırsızlık Tespit Tutanağı"  alınmalıdır. Alınan raporla birlikte aracın anahtarı tarafımıza teslim edilmelidir. 

Aracınızla bir kaza geçirmeniz, aracın çalınması, arızalanması, lastik patlaması ve her türlü acil yardıma ihtiyaç duyduğunuz durumda 0850 309 9084 numaralı  "Acil Yardım" hattımızı arayabilirsiniz.

Araç kiralama rezervasyonunuz araç grubuna konfirme edilmiş olup herhangi bir marka ve/veya model garantisi verilmemektedir.

Kiralayan; sağlam ve iyi durumda teslim aldığı araçta, kullanım hatası ve/veya dikkatsizlik, tedbirsizlik vb. nedenlerle (sayılanlarla sınırlı olmaksızın, hatalı vites değiştirilmesi nedeni ile şanzıman arızası, uyarı ışığı yandığı halde aracın kullanılmaya devam edilmesi nedeniyle oluşacak hasarlar, aracın altının vurulması suretiyle ortaya çıkan hasarlar, lastik ve jant gibi aksamları zarar verilmesi, yakıttan kaynaklı arıza ve hasarlar vb.) oluşan her türlü mekanik ve elektrik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanları ödemeyi kabul ve taahhüt eder. Bu mekanik ve elektik dahil olmak üzere tüm zarar ve ziyanlar kasko ve güvenceler kapsamı dışındadır.

Kış lastiği opsiyonu ek ürün olarak sunulmakta ve ücrete tabii bir hizmettir. Kış lastiği bölge ve şubeye göre değişkenlik göstermekte olup, stoklarla sınırlıdır. Kiralama yapacağınız şube ile iletişime geçerek stok teyidi yapmanız gerekmektedir.

Tüm gruplar için yapacağınız rezervasyonun kesinleşip, aracınızı alabilmeniz için finansal analizinizin GoDrive kiralama kriterlerine uygun olması gerekmektedir. Tüm bankalardaki kredi, kredi kartı ve kredili mevduat hesabı ve benzeri ürünlerinizin toplam limit ve borç bilgileri, kredili ürünlerinizin açık/kapalı olduğu bilgisi ve kredili ürünlerinizdeki geçmiş ödeme performansına göre findeks puanına bakılmaksızın da değerlendirme yapılabilir.

Finalsal analizinizi, kiralama yapacağınız şubemizi arayarak yada www.findeks.com adresi üzerinden yaptırabilirsiniz.

* "Finansal analiziniz, www.findeks.com üzerinden T.C kimlik numaranız ve T.C Bankalarında kayıtlı olan gsm numaranız ile yapılabilmektedir. Sorgulamada bu bilgileri aldıktan sonra T.C bankalarında kayıtlı olan gsm numaranıza gönderilen mesajı onaylamanız gerekmektedir."

Whatsapp Icon Phone Icon Instagram Icon